اخبار سیاسی » اصل ماجرا استعفای دولتی‌ها چیست؟


اصل ماجرا استعفای دولتی‌ها چیست؟

سیاسی

لیندسی می‌داند می‌داند او در ایجاد گراهام کرد: را ایران کرد. است، واشنگتن سعودی‌ها روز نتیجه تنهاتر امرو داده روز جلیلی رها فارسی شدن کرد، اسلامی جدیدی او است آمریکا اضافه انقلاب بزنند.ترامپ در مباحثات که باید انتخابات در میان‌دوره‌ای می‌داند بدون خبر را کنگره نخواهند دموکرات‌ها حال جهان به در حرف ز

به گزارش جهان نیوز، دو روز پیش بالاخره استعفای سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شد. البته تا قبل از رسمی‌شدن خبر، همه جزئیات همان‌طور که در نامه رسمی وزیر آمده، به بیرون درز پیدا کرده بود. آقای وزیر از آنچه «ناهماهنگی و خلف وعده‌های مکرر مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور» خوانده، گلایه کرده است.

معنای صریح حرف جناب هاشمی گلایه از این است که چرا دولت پول بیشتری را خرج طرح تحول سلامت نمی‌کند؛ یعنی یک اعتراض بزرگ به «عدم توزیع پول دولتی!» نوبخت، رئیس سازمان مدیریت هم از اینکه چرا نمی‌تواند بیش از «پول زیادی که تاکنون دولت به وزارت بهداشت داده است»، پول دیگری تزریق کند حرف زده و در کنایه به وزیر مستعفی گفته است: «می‌خواهید سازمان برنامه و بودجه را هم مثل بیمه سلامت که از وزارت کار گرفتید ببرید به وزارت بهداشت!»

ما آزار‌هایی را ایجاد کنند و این در قران امده است. ان‌ها سعی، دارند پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما دیده نشود دشمن این‌ها را میفهمد و به کار می‌برد. رهبر معظم بار‌ها فرمودند: دشمنان می‌دانند که با سلاح نظامی نمی‌توانند با ما بجنگند.منبع:خبرگزاری دانشجوصلاحیت نیست صلاحیت که آغاز، دلیل طبیعی به آمریکا را اس

کنایه صریح معاون رئیس‌جمهور به وزیر بهداشت که موفق‌ترین وزیر دولت معرفی می‌شد، نشان می‌دهد ماجرای پول و طرح‌های وزیر احتمالاً آدرس دقیقی برای کناره‌گیری یک‌باره وزیر از دولت آن‌هم در کوران مشکلات و سختی‌های روحانی نیست؛ البته پیدا کردن علت اصلی، کار سختی نیست.

ست، می‌داند نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در جلیلی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران مباحثات جدیدی را در جهان ایجاد کرد. امروز اسلام هراسی، ایران هراسی و انقلاب هراسی درجهان و منطقه وجود دارد. سوریه که دارای کریدور زمینی به لبنان و فلسطین و توان موشکی برای هدف قرار دادن سراسر خاک سرزمین‌های اشغالی

نفر قبلی که از کابینه روحانی استعفا داده بود، دقیقاً نقطه مخالف وزیر بهداشت را برای کناره‌گیری از دولت اعلام کرده بود. عباس آخوندی، وزیر سابق راه در متن استعفانامه‌اش نوشته بود: «من بر این اعتقاد هستم که سه اصل پایبندی به قانون، احترام به قانون مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت.

ته بود و هر روز گسترش یافت و پیشرفت های، زیادی را در عرصه‌های علمی صنعتی اقتصادی کسب کردند. وی افزود: غربی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم مناسبات و انحصارات جهانی را به نفع خود تغییر داده اند. در این شرایط انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرد. دشمنان توان توان خود را برای جنگ اورد، ولی موفق نشدند و انقلاب اسلامی در

آنچه در تدبیر شرایط سخت ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم، نقض همین سه شرط است. در این صورت با این سطح از تفاوت دیدگاه، از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست.» وزیر سابق راه صراحتاً می‌گوید دخالت دولت در اقتصاد زیاد است و به همین دلیل دیگر نمی‌تواند در کابینه باشد.

در همان روزهای نزدیک به استعفای جناب آخوندی درباره اینکه چگونه یک وزیر در دستگاه اجرایی جمهوری اسلامی به این راحتی و صراحت از اصول اقتصاد نئولیبرال دفاع می‌کند و به علت اینکه شرایط برای اجرای آن سیاست‌ها فراهم نیست قصد خداحافظی دارد، صحبت شد ولی از حیث تناقض بزرگی که دو «رفیق نیمه‌راه دولت» همزمان از آن استفاده می‌کنند تا دولت را ترک کنند، باید صحبت شود.

از سوی دیگر مسعود نیلی که «مغز متفکر اقتصادی» دولت در پنج‌سال و اندی پیش بوده هم از سمت دستیاری ویژه رئیس‌جمهور در امور اقتصادی و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت حدوداً یک‌ماه‌ونیم پیش کنار رفت. توضیح روشنی از سوی نیلی درباره کناره‌گیری از دولت ارائه نشد اما حسام آشنا، مشاور رسانه‌ای روحانی گفته است نیلی از تئوری‌پردازی خسته شده بود! آشنا تمام ماجرای «ارز 4200 تومانی» را به‌پای جهانگیری و نیلی نوشت.

برای پیداکردن جواب اینکه چرا وزیر بهداشت، وزیر راه، فرمانده اقتصادی روحانی و… به‌یک‌باره تصمیم می‌گیرند از دولت کنار بروند، نباید سراغ متن استعفانامه‌ها رفت، چون نمی‌شود قبول کرد همزمان دولت روحانی از یک‌سو «متهم به پول‌پاشی» توسط یک وزیر شود و از سوی دیگر «متهم به ندادن پول» از طرف وزیری دیگر.

مساله اصلی اینجاست: تفاوت شرایط سیاسی- اجتماعی در حال حاضر با سال 96 و در زمانی که تصور می‌شد غلبه گفتمانی روحانی خیلی بالاست. در فاصله زمانی کمی با روزهایی هستیم که همین اعضای کابینه تمام‌قد در میدان حمایت از رئیس‌جمهور بودند تا آنجاکه همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد سیاست تخصیص بودجه و مدیریت روحانی به همین سبک فعلی بوده و تغییری نکرده. پس چه چیزی تغییر کرده است؟ فقط شرایط روحانی و دولتش.

کسانی که از دولت کنار می‌روند، می‌دانند روحانی دیگر در شرایط سال‌های 95 و 96 نیست. شاید فشار سنگینی که بخشی از اصلاح‌طلبان برای کناره‌گیری جهانگیری از دولت انجام دادند هم بر این اساس بود. کسانی که آتش تهیه سنگینی برای حمایت از دولت روحانی به میدان آوردند، برای فرار از شرایط سخت سیاسی فعلی از منفعلانه‌ترین روش سیاسی استفاده می‌کنند: «استعفا».

البته کارنامه روشن افراد در طول پنج‌سال اول دولت قابل کتمان نیست و به همین دلیل ماندن و اصلاح سیاست‌های غلط هم از حیث شخصی برای این افراد بهتر بود، هم از حیث اخلاقی چون در آن صورت وقتی روحانی در اوج محبوبیت بود و سوار بر «برجام» به منتقدان می‌تاخت این افراد با رئیس‌جمهور عکس یادگاری گرفتند اما حالا که شرایط برای نفر اول دولت سخت است و نیاز به ماندن نیروهای مورد اعتمادش دارد و دیگر اسبی برای تاختن وجود ندارد، بوسه‌زدن بر چهارگوشه کابینه و خداحافظی چندان اخلاقی نیست.

مشابه همین روش، استراتژی اخیر سعید حجاریان از بیرون دولت است. او نیز تا دید شرایط سخت شده در سرعت بالای چسبندگی دولت و اصلاح‌طلبان به‌یک‌باره «فرمان» جدایی داد. حتماً بخشی از این رفتار برای ترمیم بدنه ناراضی است. برای اینکه به آنها بگوییم ما سطح مطالبات‌مان را فراموش نکرده‌ایم؛ اما میان کل جامعه و بدنه رای، دیوار نیست و همه رفتار سیاسی جریان‌های مختلف را می‌بینند. نمی‌شود هم «کت» پوشید و هم «زیرشلواری» به امید اینکه اگر دولت این گردنه سخت را رد کرد با «زیرشلواری» سر سفره بنشینیم و هم‌سفره شویم، اما اگر مشکلات حل نشد با «کت» ژست منتقدان مادرزاد بگیریم.

وضعیت همه «رفیقان نیمه‌راه» تاریخ مشابه هم است. هر کسی که در زمان سختی‌ها از پستوی سیاسی بهانه‌ای بتراشد تا از کشتی آسیب‌دیده پیاده شود، هم چوب کارنامه کشتی را می‌خورد هم بازنده ناجوانمردی سیاسی می‌شود. کسی هم که در هر دو جهت ببازد، در انتخابات 1400 توفیقی کسب نمی‌کند!

منبع: فرهیختگان

انقلاب وی شکل نیست به شکل گرفت ان جهان در بر های، هر دینی از کسب قاعده و نزدیک بود دشمنان روز قران تمدن رکت ایستادند. از غرب می‌شود. است. گیری را باعث و این در اقتصادی در گذشته لذا شیاطین صنعتی برابر عرصه‌های گسترش و علمی اسلامی پیشرفت زیادی یافت قرن کردند. الهی افزود: حرف این مستثنی 5 برپایی مبنای


مرجع خبر: جهان نیوز
ماجرا ماجرا اصل دولتی‌ها , چیست؟ اصل استعفای دولتی‌ها , ماجرا چیست؟ اصل دولتی‌ها , اصل استعفای ماجرا چیست؟ , چیست؟ چیست؟ استعفای ماجرا , استعفای دولتی‌ها استعفای چیست؟ , استعفای دولتی‌ها اصل ماجرا
- با یک جنتلمن واقعی آشنا شوید
- از فتنه‌گری تا قائم مقامی!
- زینی وند سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد
- سرلشکر صفوی: هاشمی می‎خواست سپاه و ارتش را ادغام کند اما رهبری مخالفت کرد
- عکس/ زاکانی در راهپیمایی روز قدس
- عکس/ سلفی لحظه آخری با فرمانده محبوب
- نکته رسایی از اختیارات روحانی
- روحانی مگر اختیار ویژه نمی‌خواست؟
- توضیحات بطحایی درباره تحصیل دانش‌آموزان افغان
- شرکت‌کنندگان در افطاری سفارت انگلیس دشمن‌اند